Якщо рідні дізналися або мають дуже сильну підозру, що їхня дитина таки залучена у злочинну діяльність, необхідно звертатися у поліцію. Зважте, що це єдиний спосіб протидіяти злочинцям і він немає жодної альтернативи. Ігнорування втягнення дитини у злочин, приховування цього по суті є сприянням такому злочину – як у юридичному, так і моральному плані.
Якщо ви маєте страхи, що Вашу дитину теж можуть притягнути до відповідальності, то зважте, що діти, які брали участь у злочинах під примусом, або не усвідомлюючи того, що роблять (а так буває майже завжди) не можуть бути визнані винними і навпаки є жертвами. Винятками можуть бути тільки особливо важкі злочини, як от убивство. Усі інші злочини, в які зазвичай дорослі утягують підлітків не можуть бути приводом аби карати Вашу дитину, а тільки навпаки – захищати її від впливу злочинців. Звісно, якщо ви маєте таку можливість – проконсультуйтеся з юристом та почитайте спеціалізовану літературу, утім майте на увазі – закон завжди на стороні дітей і до досягнення 18-ти років Ваша дитина під захистом держави.
Отже, щоб захистити свою дитину, найперше Ви маєте написати заяву до поліції на ім’я начальника управління. (Такі дані завжди можна дізнатися у чергового, який цілодобово працює у кожному управлінні поліції)
У заяві коротко опишіть ситуацію та свої підозри, чи вже напевно відомі вам факти, вкажіть дані своєї дитини та ваші персональні дані – ім’я прізвище, місце проживання і контактний телефон. Написати це все можна у довільній формі і таку заяву у Вас зобов’язані прийняти. Це може зробити черговий управління, або той працівник поліції, якого до Вас викличе черговий. Пам’ятайте, що після такої заяви поліція буде зобов’язана провести перевірку фактів. Із вашою дитиною тільки у вашій присутності поліцейським буде необхідно провести розмову, можливо таких розмов буде багато і від вас вимагатимуть підписував ати усі відібрані пояснення. Завжди уважне читайте усі папери, які підписуєте.
Пам’ятайте, у Вас та вашої дитини є право не підписувати папери, якщо ви не згодні з їхнім змістом і припинити надання пояснень, якщо ви цього не бажаєте. Та все ж, очевидно, що для захисту прав дитини поліція має отримати якомога більше інформації, можливо, не завжди найприємнішого для вас змісту.
Швидше за все, якщо Ваші здогади про залучення дитини у злочинну діяльність підтвердять у поліції, буде відкрите кримінальне провадження і зрештою, злочинці таки будуть покарані, а права вашої дитини захищені. Головне не забувати, що після такої вимушеної співучасті у злочинах дитина часто зазнає психологічної травми та потребує допомоги психолога і особливої уваги рідних. Для того, щоб отримати таку допомогу Вам варто звернутися до місцевої Служби у справах дітей, де вам запропонують безплатного психолога та інші можливі види допомоги для вашої дитини.
Ну і звісно, якщо станеться така біда і дитина таки зникне безвісти, наша Служба завжди готова допомогти у пошуках. Ми чекаємо на ваші дзвінки за номером 116 000 з мобільного. Усі дзвінки на «гарячу» лінію Служби розшуку дітей «Магнолії-ТВ» - безкоштовні.