Перейти до основного вмісту

Діму Гальметдінова знайшли в Росії

Мати звернулася до поліції лише через три дні після зникнення сина – у цей час він вже перетнув державний кордон. Незважаючи на це, співробітникам поліції Донеччини вдалося розшукати та повернути 17-річного хлопця додому, у Покровськ.

Юнак зник 5 серпня – пішов з дому, коли не було ще 8 ранку. Братові сказав, що іде в магазин за хлібом. «Тобі купити чогось?», - запитав у мами. Жінка і не здогадувалася, що у цей момент в кишені у сина вже - 6 тисяч гривень, які вона відкладала йому на навчання (і він це знав), а у думках - втеча.

Хлопець поїхав до Харкова, де гуляв цілий день. Втекти – втік, але що робити з цією свободою, не знав. Про те, що самому бути на вулиці небезпечно та що рідні хвилюватимуться, не думав.

- Від нічого робити вирішив поїхати до тітки у Калінінград, - розповідає підліток. – Таксист підкинув мене до кордону та розповів, як пройти контроль.

Втікача пропустили, і він підсів в автобус, який йшов з України до Москви.

8 серпня 36-річна мати кинулася шукати сина та звернулася до Покровського відділу поліції. До цього жінка не хвилювалася, адже він часто не приходив ночувати, гуляв з друзями. Мати не звертала уваги на зайву самостійність неповнолітнього хлопця, а батько після розлучення відносин з сином не підтримував. Дитина зростала сама по собі.

На початковому етапі пошуків у поліцейських не було жодної зачіпки. У першу чергу правоохоронці опитали друзів та знайомих, але ніхто нічого не знав. Відразу перекрили блокпости та оголосили підлітка у розшук. Прикмети зниклого було розіслано всім нарядам поліції Донеччини та сусідніх областей, а також оприлюднено у ЗМІ.

Оперативники зосередили увагу на залізничних та автовокзалах, припустивши, що, маючи значну суму грошей, підліток може покинути межі області. Варіантів було десятки, і кожен потрібно було перевірити, тому до пошукових заходів підключилися співробітники карного розшуку обласного главку.

Слід привів поліцейських до Харкова, а звідти – на КПП на кордоні з РФ. Встановлено, що втікач встиг побродити Москвою та був затриманий як нелегал та утримувався у спецзакладі до видворення за межі країни.

Правоохоронці зробили усе, аби повернути дитину з небезпечної мандрівки. Загалом на пошуки та операцію з повернення в Україну пішов тиждень.

Наразі хлопець вдома. Відносно матері складно адміністративний протокол за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (неналежне виконання батьківських обов’язків щодо догляду за дитиною).

Співробітники ювенальної превенції провели бесіду з підлітком та матір’ю. Відтепер ця родина перебуватиме на контролі поліції – заради її ж безпеки.

Джерело: Національна поліція України