Найпоширеніше питання, яке нам задають: куди зникають діти? Їх викрадають?
Переважна більшість випадків зникнення дітей пов’язана з самостійними втечами дітей з дому. АЛЕ це не означає, що дітей в Україні не викрадають. Нам у «Службі розшуку дітей» до 10 раз на рік стає відомо про випадки викрадення дитини (і мова тут не про «сімейні» викрадення).
В першу чергу дорослі, БАТЬКИ мають захистити дитину від викрадення. Як? Превентивними заходами.
Тож, про що варто батькам поговорити з дитиною, аби захистити її від кіднепінгу:
❗️Якщо ти загубився – стій на місці, кричи, клич на допомогу. – Важливо донести до дитини, що і у ситуації, коли вона загубилась і у ситуації, коли дитині грозить небезпека викрадення – головна зброя дитини: крик!
❗️За допомогою звертайся до людей у формі. – Дитина може не відрізняти весь формений одяг поліцейського, медика, пожежника, охоронця, комунальника і т.д., але з більшою вірогідністю звернення до людей у формі для дитини більш безпечне, аніж до просто перехожих.
❗️Незнайомий дорослий НІКОЛИ не має просити про допомогу у дитини. Якщо йому потрібна допомога – йому можуть допомогти інші дорослі. – Зверніть увагу, злочинці-незнайомці часто намагаються скористатись добротою і довірливістю дитини, аби відвести її за собою у безлюдне місце. Наприклад, можуть казати, що у них загубилось цуценя і просити допомогти його пошукати. У всіх подібних випадках дітям радимо відповідати: «Вам можуть допомогти інші дорослі, давайте я покличу батьків/вихователя/поліцейського».
❗️Якщо дитину з садочка/школи/іншого місця будуть забирати не батьки, обов’язково попереджайте про це вихователя і саму ДИТИНУ. Якщо ж за дитиною прийшов кум/сват/брат/знайомий і тд, дитині треба терміново повідомити про це вихователя і ні в якому випадку не йти, поки в ситуації не розібрались. – Пам’ятайте, що більшість випадків насильства скоюється над дітьми не незнайомцями, а людьми наближеними до сім’ї/родичів дитини.
❗️Якщо сталось лихо і дитина зникла, не виходить на зв’язок – не чекайте ні хвилини, терміново телефонуйте на 102 і на «гарячу лінію» 116 000. Ми 19 років шукаємо зниклих дітей і знаємо, як допомогти!