Перейти до основного вмісту

Інструкція для українців, які подорожують з дітьми в Європу: що робити,якщо дитина зникла?

Паніка – це звична реакція батьків на зникнення дитини, тим більше, коли це відбувається за кордоном.  

Європейська «гаряча лінія» 116 000 створена допомагати батькам у випадках зникнення дітей, у якій би країні Європи це не сталося. І тут найважливіше - не втрачати дорогоцінний час і звернутися за допомогою на «гарячу лінію» 116 000.

У яких країнах Європи доступна «гаряча лінія» зниклих дітей 116 000?

Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Британія, Албанія, Сербія, Швейцарія, Україна.

https://missingchildreneurope.eu/hotline-116-000/

Як саме звернутися за допомогою на гарячу лінію 116 000 в Європі?

Варіант 1. Якщо Ви знаєте місцеву або англійську мову:

Потрібно набрати номер 116 000 обов’язково з місцевого стаціонарного чи мобільного телефону. Дзвінки за цим номером безкоштовні. Якщо у Вас немає місцевого телефону – можна звернутись до адміністрації готелю, найближчого закладу харчування, місцевих мешканців тощо.

Яку допомогу Ви можете отримати за місцевим номером 116 000?  

1. Психологічну консультацію, допомогу у знятті стресового стану

2. Юридичну підтримкуВам порадять, до кого саме і як Ви можете звернутись з офіційним запитом про допомогу у розшуку своєї дитини (місцева поліція, консульство тощо)

3. Допомогу у написанні заяви до поліції і комунікація з нею.  Інколи Вам навіть можуть надати перекладача.  

4. Інформування місцевої громади про зникнення дитини і ведення необхідної комунікації для успішного розшукуза Вашим проханням, європейська гаряча лінія може створити і поширити оголошення про розшук Вашої дитини

5. Надання іншої необхідної допомоги для розшуку дитини

Варіант 2. Якщо Ви не знаєте ні місцевої, ні англійської мови?

Зв’яжіться з родичами/друзями в Україні, поясніть їм ситуацію та попросіть зателефонувати з українського мобільного номеру на українську «гарячу лінію» 116 000 і повідомити про зникнення Вашої дитини.  

Консультанти української «гарячої лінії» 116 000, громадської організації «Магнолія», зв’яжуться зі своїми колегами  в тій країні, де зникла дитина, і залучать їх до допомоги Вам. В цьому випадку, консультанти «Магнолії» можуть виступити «посередниками» і, детально з’ясувавши всю ситуацію, перекладуть потрібну інформацію колегам у Європі для того, аби вони могли на місці допомогти у пошуку дитини: скласти заяву у відповідні структури (наприклад, поліцію) і комунікувати з ними, поширювати інформацію про розшук дитини. Також консультанти «Магнолії» нададуть першу психологічну підтримку та допоможуть звернутися до консула України в країні, де Ви перебуваєте.