Перейти до основного вмісту

Куди звертатися, якщо є підозра, що відносно дитини скоєно сексуальне насильство

Якщо ви батько, мати дитини, або її офіційний опікун і вам стало відомо про сексуальне насильство відносно дитини, важливо якнайшвидше повідомити про це поліцію та службу у справах дітей (за місцем вашого проживання). Зробити це можна подзвонивши на 102 або написавши письмову заяву до будь-якого чергового  відділку управління поліції. Краще за все, саме написати таку заяву, де вказати усі відомі вам факти коротко та чітко.

Наприклад:

Я, Іванчук Іван, що проживаю за адресою м. Київ, проспект Іваненка 12, кв. 2 дізнався від своєї 10-тилітньої доньки Іванчук Іванни про те, що наш сусід, І.П.Б. скоював відносно нашої дитини дії сексуального характеру, а саме: (опишіть ситуацію, час, місце) та попросіть посприяти у терміновому проведенні психологічної та лікарської експертизи дитини.

У кінці заяви напишіть свою контактну інформацію  та поставте підпис.

До місцевої служби у справах дітей напишіть та подайте аналогічну заяву.

Також зверніть увагу, у деяких випадках насилля, коли мова йшла саме про зґвалтування дитини, лікарське обстеження необхідно провести якнайшвидше. Тому ви також можете паралельно зі зверненням до поліції та служби у справах дітей привести дитину до дитячої лікарні та пояснивши лікарю ситуацію, попросити про негайне проведення медичного обстеження. У випадку, якщо лікар виявить ознаки насильства, він також повідомить про це до поліції та надасть вам письмовий офіційний висновок.

Якщо ви не є близьким родичем дитини, але напевно дізналися про випадок насильства над дитиною, вам так само потрібно написати заяву до поліції та до служби у справах дітей, із вказівкою свого імені та контактних даних. Якщо ваші підозри будуть обґрунтованими, поліція та Служба у справах дітей самі ініціюватимуть проведення психологічного та медичного обстеження дитини та подальші дії задля захисту дитини.

Зверніть увагу, якщо на ваші заяви не реагують, або ви маєте побоювання стосовно наслідків написання таких заяв – ви можете отримати безкоштовну консультацію про те, як правильно діяти, подзвонивши на нашу гарячу лінію 116 000. Дзвінки на гарячу лінію Служби розшуку дітей «Магнолії-ТВ» – безкоштовні з усіх мобільних.

Служба розшуку дітей