Skip to main content

За останні два місяці аналітики гарячої лінії INHOPE зафіксували зростання кількості випадків, коли діти оголюються на камеру в прямому ефірі!

 

За останні два місяці аналітики української гарячої лінії INHOPE (глобальної мережі, яка запобігає розповсюдженню матеріалів сексуального насилля над дітьми) зафіксували зростання кількості випадків, коли діти оголюються на камеру в прямому ефірі.

«Ми перевіряємо відео не тільки з України, а, можна сказати, з усього світу. І зараз помічаємо якийсь пік: діти приблизно 10-12 років роздягаються на камеру. Де проводять ці ефіри, ми не знаємо. Ми бачимо лише готове вже відео. Але не складно здогадатись, що все відбувається наживо: діти нерідко зачитують і виконують «прохання», які їм пишуть у чатах…»,  – розповідає Катерина Ярош, аналітикиня гарячої лінії INHOPE, фахівчиня напрямку протидії насильству над дітьми в інтернеті ВГО «Магнолія»

Відео, які діти знімають самі і раніше були не новиною для аналітиків, але з весни 2025 їхня кількість сягає 70% від усіх повідомлень на гарячу лінію. Ці трансляції відбуваються без монтажу, і часто – без чіткого усвідомлення з боку самих дітей, що вони стають частиною злочину, стають «контентом» для дорослих зловмисників або глядачів.

«Особливо моторошно, коли під час аналізу таких трансляцій ми чуємо, як діти пошепки просять не розмовляти з ними голосно, бо в сусідній кімнаті – мама. Так, все це може відбуватись буквально під носом у батьків, у тій самій квартирі, за зачиненими дверима дитячої кімнати», – додає Катерина Ярош.

У правозахисному середовищі це явище вже називають «self-generated child sexual abuse material» (SG-CSAM) або «інтимний контент, створений самими дітьми» і це теж форма сексуальної експлуатації!

Що з цим робити?

Найперше – визнати проблему. Адже це не «розвага», не «дитячі пустощі» і не «самі винні». Це – сучасна форма сексуальної експлуатації, яка лише маскується під добровільність.

Освіта: в школах необхідні уроки цифрової безпеки та статевого виховання.

Батьківство: батьки повинні прагнути будувати з дітьми довірливі стосунки та обговорювати складні теми відкрито.

Соціальні мережі: повинні впроваджувати прозорі механізми скарг і модерації (AI-модерація, верифікація віку, швидке блокування трансляцій).

Аби залишати у темпі подій та знати, на що реагувати у діях вашої дитини, підписуйтесь на Центр безпечного Інтернету !

Тут буде корисно!

Welcome to NGO “Magnolia”

Вміст головної сторінки ще не створено.
Щоб розпочати створення сайту перегляньте Посібник користувача.