Підліткова романтика: чому це стає причиною втечі з дому?

На цьому тижні маємо відразу кілька радісних новин, адже розшукано чотири підлітки, пошуки яких тривали до двох місяців. Андрій Палець з міста Біла Церква Київської області зник безвісти ще у листопаді. І ось 26 січня його нарешті знайшли представники поліції. Підліток був в Одесі. У цьому ж місті розшукали і 14-річну Альону Махнир з Полтавщини. Також завершені пошуки Юри Пащенка з Миколаївщини, а Юля Ріста з Одещини повернулася додому сама.

Ми щиро дякуємо кожному за небайдужість, лайки, репости в соціальних мережах та дзвінки на гарячу лінію. Це зіграло важливу роль у пошуках і хто знає, скільки ще б вони тривали, якби не Ваша активність. Щодо розшуканих дітей, зараз вони у безпеці, і, на щастя, за час перебування на вулиці не стали жертвами злочину. Як виявилося, усі четверо самостійно покинули домівку через романтичні почуття.

Зайве говорити, що зникнення дитини – це справжня трагедія в родині. За нашою статистико, діти,які понад місяць перебували на вулиці, у 70% випадків ставали жертвами експлуатації дитячої праці та навіть фізичного та сексуального насилля. Чи задумувався хоч хтось із них про такі наслідки свого необдуманого вчинку? Водночас виникає інше запитання: чому світлі романтичні почуття спонукають дітей покинути рідний дім і обірвати зв’язки з батьками? Це питання підліткової психології та стосунків батьків і дітей. І у ньому дуже важливо розібратися, бо ж це одна із найпоширеніших причин втечі дітей 14-17 років з дому.

Підлітки дуже вразливо можуть реагувати на зауваження, несприйняття, а тим більше заборони. Втеча з дому – це перший крок на хибну доріжку, яка може кардинально змінити долю дитини, бо ж як наслідок: сумнівні знайомства, жебрацтво, приналежність до різних незаконних угрупувань… А у деяких випадках навіть cпроби суїциду. Все це зовсім не означає, що підліткам варто дозволяти все, що їм замнеться, але батькам надзвичайно важливо побудувати довірливі стосунки зі своєю дитиною, щоб у необхідний момент допомогти та підтримати.

«Це абсолютно нормально, що у підлітковому віці у дітей з’являються перші романтичні захоплення і почуття. Буває, що діти приховують їх від батьків через страх осуду та неприйняття. Тому важливо, щоб Ваша дитина знала, що Ви завжди відкриті до розмови і що дитина може до Вас звернутись з хвилюючими її питаннями. Навіть якщо Ви не підтримуєте романтичне захоплення доньки чи сина – спробуйте аргументовано пояснити свою думку і не забувати, що тотальним контролем і заборонами Ви навряд чи поліпшите ситуацію»

Марина Липовецька, психолог «Служби розшуку дітей»

Підписуйтесь на Службу розшуку дітей у Facebook. Давайте шукати разом!

Служба розшуку дітей

Поділіться з друзями!

З Вашою допомогою на сьогоднішній день знайдено 1856 дітей!

Підписатись на новини

Написати лист

Copyright © 2013. All Rights Reserved.